Saxenda (1)

ساکسندا (saxenda)-تاثیر عالی در کاهش وزن و لاغری

 

معرفی محصول ساکسندا

ساکسندا (saxenda) متفاوترین محصول کاهش وزن است که تفاوت بسیاری با محصولات مشابه دیده شده مانند یک هورمون طبیعی عمل کرده و به نوعی  peptide  شناخته شده که با (glp-1) گلوکاگون قسمتهای مغز که اشتها را تنظیم میکنند وارد عمل شده و احساس گرسنگی را کاهش و مصرف کالری را کمتر میکند و میتواند باعث کنترل وزن و اشتها شود.

 

Saxenda ساکسندا
Saxenda

 

مهمترین اطلاعاتی که باید درباره ساکسندا (saxenda)بدانیم چیست؟

 

عوارض جانبی شدید ممکن است در افرادی که ساکسندا (saxenda) را مصرف می کنند، شامل موارد زیر باشد:

1- اگر مطمئن نیستید که باردار هستید یا قصد باردار شدن دارید، قبل ازمصرف حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید. Saxenda ممکن است به نوزاد نارس شما آسیب برساند.

 

2- ممکن است باعث تومورهای تیروئید، از جمله سرطان شود اگر تورم در ناحیه گردن، خفگی، مشکل بلع یا تنگی نفس داشته باشید، به پزشک متخصص خود اطلاع دهید.( این ممکن است نشانه های سرطان تیروئید باشد.) در مطالعاتی که با موش انجام شده است، Saxenda و داروهایی که مانند ساکسندا کار می کنند باعث تومورهای تیروئید، از جمله سرطان تیروئید شود معلوم نیست که آیا Saxenda تومورهای تیروئید یا نوعی از سرطان تیروئید را در افراد مبتلا به سرطان تیروئید مدولری (MTC) ایجاد می کند.

 

3- ممکن است باعث التهاب لوزالمعده (پانکراتیت) شود.اگر سابقه درد شدیدی در ناحیه شکم دارید که با استفراغ یا بدون استفراغ همراه است، و ازسکساندو استفاده کرده یا میکنیدو با پزشک مشورت کنید شما ممکن است درد را از شکم خود به پشت خود هم احساس کنید.

 

4- اگر شما یا هرکدام از خانواده هایتان MTC داشته اید، یا اگر خانواده یک سیستم غدد درون ریز چند نوع سندروم غدد درون ریز Neoplasia (MEN 2) داشته اند از Saxenda استفاده نکنید.این بیماری است که در آن مردم تومورها را در بیش از یک غده در بدن خود دارند اگر به لیگرگلوتید و یا هر یک از مواد تشکیل دهنده در Saxenda آلرژی دارید. علائم یک واکنش آلرژیک شدید عبارتند از: تورم چهره، لب ها، زبان یا گلو، سردرد یا احساس سرگیجه، ضربان قلب بسیار سریع، مشکلات تنفس یا بلع و شدید یا خارش هستند.

 

5- ساکسندا (saxenda) برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مناسب نیست و هرگز نباید تداخل دارویی ایجاد کند.

دیابت نوع 2 قند خون پایین (hypoglycemia) در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 که همچنین برای درمان دیابت نوع 2 مصرف می شوند. Saxenda می تواند باعث کاهش میزان قند خون افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود که همچنین داروهای مورد استفاده برای درمان دیابت نوع 2 (مانند سولفونیل اوره) را مصرف می کنند. در بعضی افراد، قند خون ممکن است خیلی کم باشد که به دیگران نیاز دارند تا به آنها کمک کند. اگر داروهای سولفونیل اوره مصرف می کنید، در صورت استفاده از Saxenda، ممکن است لازم باشد دوز کاهش یابد. علائم و نشانه های قند خون پایین ممکن است شامل: تراکمی، عرق کردن، سردرد، خواب آلودگی، ضعف، سرگیجه، سردرگمی، تحریک پذیری، گرسنگی، ضربان قلب سریع و احساس خارش باشد. قبل از شروع مصرف Saxenda باید قند خون خود را چک کنید و در حالی که Saxenda را مصرف می کنید.

 

6- ساکسندا (saxenda) و مشکلات کیسه صفرا  :

ممکن است باعث مشکلات کیسه صفرا، از جمله سنگ های صفراوی شود. برخی از مشکلات احتمالی کیسه صفرا نیاز به عمل جراحی دارند. اگر یکی از علائم زیر را داشته باشید، با پزشک مشورت کنید: درد شکمی بالا، تب، زرد شدن پوست یا چشم (زردی) و مدفوع رنگ رسی.

 

تزریق ساکسندا (saxenda)به چه صورت است؟

تزریق  (لیگرگلوتید) 3 میلی گرم یک دارو تجویزی تزریقی است که ممکن است به برخی از بزرگسالان با وزن بیش از حد (BMI ≥ 27) کمک کند که مشکلات پزشکی مرتبط با وزن دارند یا چاقی (BMI ≥30) ببش ازحد دارند کمک کند. که Saxenda باید با برنامه غذای کم کالری و افزایش فعالیت بدنی مورد استفاده قرار بگیرد بسیار مناسب میباشد.

 

ناشناخته های ساکسندا (saxenda) :

معلوم نیست که آیا Saxenda در هنگام مصرف با داروهای دیگر تجویز شده، بدون دارو یا داروهای گیاهیی ایمن وبی خطر باشد.
معلوم نیست که آیا Saxenda خطر ابتلا به مشکلات قلبی یا سکته مغزی را سبب میشود و یا مرگ را به علت مشکلات قلبی یا سکته مغزی ایجاد میکند.
معلوم نیست که آیا Saxenda مصرف در افراد مبتلا به پانکراتیت بی خطر باشد.
معلوم نیست که Saxenda در کودکان زیر 18 سال ایمن و قابل مصرف باشد ولی Saxenda برای استفاده در کودکان توصیه نمی شود.

 

فرزین جباری هیچگونه تائیدی بر تاثیرات مثبت این دارو ها و محصولات ندارد و این مطالب از سایت های خارجی ترجمه شده است. شرکت های سازنده پاسخگوی سوالات ما در مورد دوپینگ تست آن و عوارض بر روی بدن انسان نبوده اند و این مطالب فقط در جهت مطالعه و تحقیق می باشند.

[تعداد: 52   میانگین:  3.1/5]
به اشتراک بگذارید