GW1516

GW1516 ، آیا اثرات جانبی استفاده از این پپتید مثبت است یا منفی ؟

Cardarine یا کاردارین یا GW1516 نوعی پپتید است. پیدا کردن GW1516 خالص کار سختی است وقتی پای تحقیقات علمی و پژوهشهای شیمیایی به میان می آید. تحقیقات روی GW1516 تحقیقات بسیار معروفی شدند به دلیل نتایجی که به بارآورند و همچنان به بار می آورند. این تحقیقات روی حیوانات انجام شده و نتایج پژوهش حاکی از بالا رفتن مقاومت و پایداری و کاهش چربی و کلسترول بدون اثرات جانبی است. بر اساس تحقیقات علمی انجام شده روی نمونه های حیوانی، GW1516 یا GW501516 یا GSK-516 موجب تحریک جذب گلوکز  در عضلات می شود. در نتیجه GW1516 موجب معکوس شدن ناهنجاری های متابولیک در موشهای چاق آزمایشگاهی می شود. اثرات استفاده از این ماده روی حیوانات تقریبا آنی است و موجب افزایش استقامت بدنی و بالا رفتن متابولیسم بدنشان می شود. نیمه عمر این ماده تقریبا 16 ساعت است و باید در دمای اتاق نگه داری شود. اگر چه تحقیقات زیادی روی GW1516 انجام شده است اما باید خاطر نشان کرد که این تحقیقات همه علمی بوده اند و فقط روی حیوانات انجام شده اند. محیط انجام این آزمایشها نیز کنترل شده برای مثال آزمایشگاه یا مراکز پزشکی.

مزایای GW1516 : از طریق آزمایشهای انجام شده روی حیوانات مشخص شده است که GW1516 برای سلامتی، مزایایی نیز دارد. از آن جایی که این پپتید اساسا همان مسیرهای تابولیک را تحریک می کند مانند : ورزش و فعالیت، عوارض جانبی مفید آن از دست دادن چربی و افزایش استقامت است. از دیدگاه صرفا سلامتی، آزمایش کردن روی موارد حیوانی با GW1516 موجب شد که کلسترول بد خون پایین بیاید، کلسترول خوب بهبود بیابد حساسیت به انسولین بالا برود و نشانگرهای بیماریهای قلبی و عروقی کاهش بیایند.

اثرات جانبی احتمالی GW1516 : مانند هر آزمایش دیگری که روی پپتیدها انجام می شود، در مورد GW1516 نیز گزارشاتی در مورد اثرات جانبی البته نه از همه تحقیقات به دست آمده است که لازمه آن ملاحظاتی در محیط تحقیق است.  نگران کننده ترین اثر جانبی ای که در رابطه با GW1516 می تواند وجود داشته باشد حدود و تعداد مسمومیت آن است که در مورد تستهای روتین و بلند مدت می تواند رخ دهد. این موضوع هنوز در حد یک تئوری است و هنوز اثبات نشده که : حدود و تعداد مسمومیتها در موشهای آزمایشگاهی موجب رشد سریع سرطان در اندامهای حیاتی و بافتهاست. با این در تحقیقات دیگر این اثرات جانبی یکسان گزارش نشده است و حدود و تعداد زیاد مسمومیت در پژوهشهای دیگر گزارش نشده است. GSK که شرکتی دارویی در انگلستان است، هنگامی که از فاز آزمایش روی حیوانات عبور کرد، این آزمایشها را به شکل کلینیکی روی انسانها انجام داد. در همین حین نتایج مربوط به سرطان به دست آمدند که تمام این نتایج را دور ریختند و اینگونه توجیه کردند که دوز مصرفی برای موشها 100 برابر دوز عادی برای یک فرد است و زمانی که موشها تحت این آزمایش قرار گرفتند 104 هفته پشت سر هم بوده است.

چگونگی تهیه GW1516 : هنگام خریدن این پپتید باید توجه کنید که جنس با کیفیت و خلوص آن بالای 99% باشد. در هنگام تحقیق لازم است که از لباس و دستکشهای محافظ استفاده کنید.هرگز با چشم و پوست تماس پیدا نکند و باید در آزمایشگاهها و محیطهای کنترل شده و تنها برای تحقیقات استفاده شود.

متاسفانه افراد بسیاری در سطح دنیا از این ماده استفاده کردند و می کنند که حتی ورزشکار حرفه ای نبودند و نیستند.  در المپیک 2008 با استفاده از آزمایش ادرار توانستند این ماده را شناسایی کنند و آژانس آنتی دوپینگ جهانی استفاده از این دارو را ممنوع کرد.

منابع :

https://www.elitefitness.com/articles/gw-1516-peptide

https://www.peptideswarehouse.com//

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
به اشتراک بگذارید