پودر آب پنیر

پروتئین و مکمل بدنسازی؛ پودر آب پنیر

مصرف پروتئین و مکمل ارزان ؛ پودر آب پنیر

امروزه بسیاری از ورزشکاران ،مخصوصا ورزشکاران رشته بدنسازی از پودر آب پنیر به جای مکمل ها استفاده میکنند که بعضی از دلایل آن را عنوان خواهیم کرد :

  • تقلبی بودن مکمل‌های بدنسازی
  • وجود مواد نیروزا و غیر مجاز در مکمل‌هامکمل بدنسازی پودر آب پنیر
  • عدم رعایت شرایط صحیح نگهداری مکمل‌ها توسط فروشندگان
  • وجود مواد نگهدارنده و رنگ و طعم دهنده‌ها
  • میزان سازگاری بدن به مکمل
  • قیمت گران این محصولات

که افزایش چشم‌گیری داشته، موجب شد تا فرزین جباری برای ورزشکاران کشور ،مصرف پودر آب پنیر را پیشنهاد کند.قیمت هر کیلو از این پودر حدود 4 هزار تومان است و باید آن را از مغازه‌هائی که لوازم قنادی میفروشند تهیه نمود.

افرادیکه به قند شیر حساس نیستند میتوانند از این پودر آب پنیر استفاده کنند. پودر آب پنیر شامل لاکتوفرین، بتالاکتوگلوبین، الفالاکتوگلوبین، ایمینوگلوبین، گلیکوماکروپپتید ها میباشد، که برای افزایش کارائی سیستم ایمنی بدن، افزایش قدرت عضلانی و کاهش توده چربی بدن، تقویت قلب، و پیشگیری از پوکی استخوان ، سودمند است.عموما نام پروتئین اب پنیر، به وی مشهور است، این پروتئین به خوبی از محیط اسیدی معده میگذرد و در روده ، زودتر از کازئین، جذب بدن میشود. پودرهای آب پنیر موجود در بازار ایران دارای انالیزهای گوناگونی هستند ( 7الی89%) و بقیقه انرا چربی ، لاکتوز، مواد معدنی تشکیل میدهد.  شش دهم این پروتئین، شامل اسید امینه های ضروری هستند و بدلیل فراوانی لیزین و تریپتوفان و سیستئین و ..، در تهیه خمیر نان نیز قابل استفاده است. نوع دیگری از این پودر در بازار ، بنام دمینرال وجود دارد که فاقد املاحی همچون سدیم و کلسیم وسیترات و فسفات است و خواصش در جهت حل شدن سریعتر با آب و افزایش درصد پروتئین ان میباشد. برای مصرف، بهتر است 10 گرم از این پودر را با یک استکان دوغ در شکر بهم زده و مخلوط کرده، بعد از غذا میل کنید، اگر عوارض گوارشی ( نفخ شدید و اسهال) برای شما عارض نشد ، وعده‌های مصرف را به 4 بار در روز برسانید و اگر عوارض ذکر شده باز هم اتفاق نیافتاد، مقدار پودر آب پنیر را بیشتر کنید. مصرف عرق نعناع و عسل در کنار مصرف این پودر بسیار مفید است.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
به اشتراک بگذارید