هادی حقیقی بدنسازی

هادی حقیقی

سیدمحمدهادی حقیقی، متولد اول مهر سال ۱۳۶۸ در شمیرانات و مهندس عمران. وی ورزش را از سن ۶، ۷ سالگی با رشته‌های رزمی و فوتبال شروع کرد. در سال 91 در یک بازی تمرینی دست چپ او از ناحیه بازو شکست و این اتفاق خود به خود او را از فوتبال دور ساخت.
به توصیه پزشکان از سال ۹۲ برای تقویت دست آسیب دیده، فیزیوتراپی را همراه با تمرینات بدنسازی آغاز کرد که خیلی زود نتیجه و مسیر بهبودی را در پیش گرفت.

مصاحبه‌ای با هادی حقیقی

چگونه رشته فیزیک را انتخاب کردید؟
بعد از بهبودی نسبی با مشورت دوستان ورزش قهرمانی را با رشته فیزیک شروع کرده و وارد دنیای مسابقات این رشته شدم.

اولین مسابقه‌ای که در آن شرکت کردید، با چه نتیجه‌ای همراه بود؟
نخستین مسابقه‌ای که در آن شرکت کردم، مسابقات قهرمانی کشور در شهر قم و در سال ۹۵ بود که خوشبختانه به دلیل اینکه بدنم دچار کوفتگی شدید بود، اوت شدم. مسابقاتی که دلم می‌خواست هر چه سریع‌تر تمام شود و من به تهران برگردم.

اما به رغم عدم موفقیت در قم در بهمن همان سال مسابقه دادید، این‌طور نیست؟
بله، در بهمن سال ۹۵ از رقابت‌های توابع تهران شروع کردم که در سه مسابقه اول به دلیل درشت بودن بدنم یا اوت می‌شدم و یا اینکه به مقامی بهتر از پنجم، ششمی نمی‌رسیدم که پس از مشورت با اساتید، تصمیم در کاهش حجم خود با رژیم‌های سخت گرفتم که همان اتفاق باعث شد در مسابقات بهمن‌ماه استان تهران در رشته فیزیک و در رده قدی آخر به مقام دوم برسم.

سال ۹۶ را چگونه شروع کردید و به پایان رساندید؟
سال ۹۶ را با حضور در رقابت‌های حوزه‌های استان تهران شروع کردم. در مسابقات شمال‌شرق اول شدم. در رقابت‌های جنوب شرق به مقام دوم رسیدم. در رقابت‌های شمیرانات باز اول شدم و متعاقب آن در رقابت‌های قهرمانی استان تهران و کشور به مقام اول رسیدم. همان‌طور که در سومین دوره رقابت‌های بین‌المللی جام الماس خلیج فارس توانستم به عنوان دومی آن مسابقات برسم.

کار اصلی شما چیست؟
کار اصلی من مربیگری است. ضمن اینکه در زمینه تبلیغات و مدلینگ هم فعالیت دارم.

سال ۹۷ برای شما چه اتفاقی افتاد؟
سال ۱۳۹۷ در مجموع سال خوبی برای من بود. در این سال کارم را از مسابقات جاده ابریشم شروع کردم که در آن اورال شدم و بعد از آن در مسابقات حوزه‌های جنوب شرق، اسلامشهر، شمال غرب و شهریار هم شرکت کردم و در تمامی آن‌ها به مقام اورالی رسیدم. در رقابت‌های شمال شرق طلا گرفتم و در استان تهران اول شدم و در مسابقات قهرمانی کشور در تبریز نیز به مقام قهرمانی دست یافتم.

برنامه شما برای کوتاه‌مدت چیست؟
برای کوتاه‌مدت قصد دارم در رقابت‌های بین‌المللی جام الماس شرکت و متعاقب آن هم خیلی دوست دارم همراه تیم ملی ایران مدال طلای خوشرنگ رقابت‌های جهانی اسپانیا را برای کشور عزیزم به ارمغان بیاورم.

آخرین نگاه شما در این رشته به کجاست؟
به موفقیت در رقابت‌های فیزیک مسترالمپیا.

چه توصیه‌ای برای جوانانی که تازه ابتدای راه هستند، دارید؟
آن‌ها به فکر مسابقه دادن نباشند چرا که در هر مسابقه‌ای تنها یک نفر اول می‌شود، آن هم مشخص نیست که آن یک نفر شما باشید.

مقام‌ها و افتخارات:

قهرمان فیزیک کشور
سال 96 و 97 قهرمان استان تهران
مقام دوم جام الماس 2017
رییس کمیته مسابقات فدراسیون کارگری کشور
fitness, trx,EMS

[تعداد: 3   میانگین:  1.7/5]
به اشتراک بگذارید