اخبار ناگوار از بدنسازی و پرورش اندام

بیت الله عباسپور اسطوره پرورش اندام ایران که مدتی با بیماری واسکولیت دست و پنجه نرم میکرد و در بیمارستان اتیه تهران بستری می بود سرانجام سه شنبه سوم شهریور ، فوت کرد. بیتو تنها بدنساز ایران است که بیشترین حضور موفق در اولین سطح مسابقات حرفه ای جهان را دارد . جباری میگوید بیتو با شجاعت در این مسابقات شرکت کرد و ترس از شکست نذاشت، بیتو در این مسابقات مورد بی مهری داوران نیز قرار گرفت بطوریکه او را از کسب عناوین اول و دوم ، محروم نمودند !!

بیماری واسکولیت به عقیده برخی پزشکان یک بیماری خود ایمنی است که اگر زود تشخیص داده شود احتمال بهبودی دارد، این بیماری ممکن است از یک آلزژی ساده ، گزیده گی حشرات و در معرض مواد شیمیائی قرار کرفتن و .. آغاز شود . در هر صورت بیماریهای ورزشکاران ، خصوصا بدنساز ها اغلب و به اشتباه توسط مردم و حتی توسط برخی پزشکان، متاسفانه به دلیل مصرف دارو نسبت داده میشود در صورتیکه واسکولیت  از هر یک میلیون نفر ، 15 نفر به آن دچار میشوند .

محمد تبریزی نیز از پیشکسوتان رشته  پرورش اندام ، در شهریور 94 فوت کردند، ایشان قهرمان اسبق آسیا و داور بین المللی این رشته بودند. روح این دو بزرگوار شاد.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
به اشتراک بگذارید