رضا یزدانی

رضا یزدانی : سوم جام تختی ۲۰۰۶ . سوم گوانجو ۲۰۰۶.  اول بازیهای آسیائی دوحه ۲۰۰۶.  سوم جهان کراسوراس روسیه ۲۰۰۷ .  سوم جهان باکو ۲۰۰۷.  المپیک چین ۲۰۰۸ بدلیل مشکلاتی توفیقی نداشت.  قهرمانی آسیا ۲۰۱۰ گوانجو . قهرمانی جهان ۲۰۱۱ استانبول.   المپیک لندن ۲۰۱۲ بدلیل آسیب دیده گی و  پاره گی رباطهای زانو در عین شایستگی، پنجم شد . و ساعتی پیش(ساعت ۲۳:۳۰ دوشنبه ۲۵ شهریور۱۳۹۲) در فینال ۹۶ کیلوگرمی جهان با اقتدار ، ختاک گازیموف آذربایجانی را ۴ بر ۲ شکست داد و قهرمان شد .

یزدانی در دیدار اول، یانکوفسکی از بیلوروس ، در دیدار دوم سانترو از کانادا ، در دیدار سوم، ۹ بر۲ کراشویلی از گرجستان و در دیدار ماقبل فینال،اولینیک از اکراین را ۸ بر ۱ شکست داد . لازم بذکر است رضا یزدانی از ناحیه زانو همچنان با آسیب دیده گی مواجه میباشد و با غیرت و قدرت بدنی و شیوه فنی مخصوص به خود، توانست مدال طلای جهانی را کسب کند.

فرزین جباری که سالیان دراز است که از نظر بدنسازی یزدانی را حمایت میکند اعلام کرد ظرفیت بدنی و فنی رضا بی نظیر است ،مسئولان باید از ورزشکاران بیشتر حمایت کنند ، فرزین اضافه کرد : برنامه اصلی ما قهرمانی او در المپیک ۲۰۱۶ است.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]
به اشتراک بگذارید