آدیپوتید

به زودی می‌توان تنها با تزریق یک داروی جدید چربی‌های اضافی بدن را از بین برد.

پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه تگزاس کشور آمریکا یک آمپول جدید آب‌کننده چربی تولید کرده‌اند که می‌تواند ظرف یک ماه، حداقل نیمی از چربی‌های اضافی دور شکم را ناپدید کند. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، چربی ذخیره شده در شکم یکی از مقاوم‌ترین و در عین حال هشدار‌دهنده‌ترین نوع چربی‌هاست.

افزایش دور کمر آقایان بیش از ۱۰۲ سانتی‌متر و در خانم‌ها بیشتر از ۸۹ سانتی‌متر منجر به افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های عروق قلب می‌شود (سندرم متابولیک) و به هرحال از لحاظ زیبایی هم یکی از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود.

این بافت چربی، برای بدن یک انبار انرژی است و بدن مازاد نیاز خود را در آن ذخیره کرده، در مواقع نیاز، از آن برداشت می‌کند.

اکنون متخصصان مرکز سرطان «ام دی اندرسون» می‌گویند موفق به تولید دارویی به نام «آدیپوتید» شده‌اند که به ذخیره خونی در سلول‌های چربی حمله می‌کند و کمک می‌کند که ظرف مدت یک ماه ۴۰ درصد از چربی اضافی بدن آب شود.

هرچند آزمایشات روی این دارو تاکنون روی میمون‌ها انجام شده و نتایج مثبتی داشته اما متخصصان معتقدند که داروی فوق در بدن انسان نیز موثر خواهد بود و با این ایده قصد دارند برای اولین بار آن را روی انسان‌ها آزمایش کنند.

این متخصصان می‌گویند: داروی جدید علاوه بر چاقی، برای درمان پراشتهایی نیز مفید است. گزارش آزمایشات روی داروی جدید و نحوه تولید آن در مجله تخصصی «طب انتقالی» به تفصیل ارائه شده است.

 

فرزین جباری هیچگونه تائیدی بر تاثیرات مثبت این دارو ها و محصولات ندارد و این مطالب از سایت های خارجی ترجمه شده است. شرکت های سازنده پاسخگوی سوالات ما در مورد دوپینگ تست آن و عوارض بر روی بدن انسان نبوده اند و این مطالب فقط در جهت مطالعه و تحقیق می باشند.

[تعداد: 2   میانگین:  1.5/5]
به اشتراک بگذارید