استروژن

آروماسین کنترل کننده استروژن

استروژن چیست؟

هنگامی که هورمون های بدن شما تنظیم باشند، بدن شما به درستی کار می کند اما هنگامی که توازن هورمون ها به هم بخورد، ممکن است دچار مشکلاتی شوید.
استروژن با عنوان هورمون زنانه شناخته می شود و تستسرون با عنوان هورمون مردانه شناخته می شود. اگرچه هر هورمون با جنسیت خاص خود شناخته می شود، هر دو هرمون هم در مردان و هم در زنان یافت می شوند. به طور میانگین زنان استروژن بالاتر و مردان تستسترون بالاتری دارند.

آروماسین داروی مهار کننده سنتز استروژن و کنترل استروژن است. این محصول در بانوان برای درمان سرطان سینه بکار می‌رود .

در مردان ورزشکار نیز برای افزایش کارائی حجمی و کات استروئیدهای آبدار با اثر آندروژنی بالا و یا با دزاج مصرف زیاد، توسط پزشکان تجویز می‌گردد، پزشکان مصرف آروماسین را با غذا توصیه میکنند چون هضم و جذب آن بهتر میشود، مکانیزم دفع آن از ادرار و مدفوع است و نیمه عمر آن 24 ساعت است، عوارض آن شامل اختلالات گوارشی، خستگی یا بی خوابی، اِدم محیطی است.

از آنجائیکه تنوع استروئیدها زیاد نیستند و سال‌هاست که استروئید جدیدی به بازار معرفی نشده به همین دلیل مصرف استروئیدها با دزاج زیادتر رواج بیشتری یافته و به همین دلیل پوشاندن عوارض آنها بیشتر مورد اهمیت قرار گرفته، مصرف کنندگان برخی از انواع استروئید که عوارضی همچون آبدار شدن، و ایجاد توده زیر نوک سینه را تجربه کرده‌اند به دنبال روشی هستند که این مشکل را برطرف کنند. گرچه همه استروئیدها این خاصیت نامطلوب را ندارند و عده‌ای با مصرف هر استروئیدی، عوارض استروژنی مشاهده نمی‌کنند، ولی باز هم این نکته بسیار مهم، مورد توجه است.

استروژن هورمون بسیار مهمی هم در زنان و هم در مردان است. میزان بالای استروژن می تواند موجب علائم مختلفی شود و ریسک ابتلا به بیماری های مختلفی را افزایش دهد.

 

فرزین جباری هیچگونه تائیدی بر تاثیرات مثبت این دارو ها و محصولات ندارد و این مطالب از سایت های خارجی ترجمه شده است. شرکت های سازنده پاسخگوی سوالات ما در مورد دوپینگ تست آن و عوارض بر روی بدن انسان نبوده اند و این مطالب فقط در جهت مطالعه و تحقیق می باشند.

[تعداد: 1   میانگین:  5/5]
به اشتراک بگذارید