الکل

مضرات مصرف نوشیدنیهای حاوی الکل

نوشیدنیهایی که دارای الکل یا همان اتانول می باشند را نوشیدنیهایی الکلی می نامند. استفاده از نوشیدنیهای الکلی در طول دوره رژیم کاهش وزن ممنوع می باشد. توجه شما را به نکاتی ضروری در مورد الکل جلب می کنیم :

  • یک گرم قند 4 کالری دارد , یک گرم الکل 7 کالری و یک گرم روغن 9 کالری, این نشان دهنده میزان بالای کالری این ماده میباشد که حتی از قند هم بیشتر است و فقط کمی کمتر از روغن که عملا نمی تواند جایی در رژیم غذایی این دوره داشته باشد .
  • الکل مانع تجزیه چربی در بدن می شود .
  • از هنگامی که نوشیدنی حاوی الکل وارد دهان می شود، مضرات خود را ایجاد می کند، ابتدا بروی مخاط دهان و مری و سپس مخاط معده و روده اثر تخریبی گذاشته به طوری که عملکرد این اعضا را تحت تاثیر قرار می دهد تا جائی که عمل هضم و جذب غذا را می کاهد. مصرف الکل، احتمال بروز فرد به سرطان دهان، حلق، مری، معده، ریه، کبد و روده را بشدت افزایش می دهد. کبد در واکنش به مصرف الکل و برای تجزیه ان متحمل فشار و کار زیاد میشود، و برخی از وظایف مهم خود را انجام نمی دهد مثلا واکنشهای چربی سوزی و عضله سازی صورت نمی گیرد و به همین جهت چربی و کلسترول خون و چربی ذخیره ای در کبد افزایش می یابد و میزان مرگ و میر سلولهای کبدی بیشتر می شود به همین جهت آنزیمهای کبدی بالا می رود و کبد چرب می شود .
  • هنگامی که کبد سعی میکند تا الکل را متابولیته کند ، ویتامینهای D، B1، B6 ویتامین A، اسید فولیک را مصرف میکند و فرد دچار کمبود این ویتامینها می شود، از طرفی الکل موجب شل شدن اندامکهای کلیه و دفع زیاد آب میگردد ، ادرار زیاد پس از نوشیدن الکل، موجب شده که برخی به غلط تصور کنند که الکل باعث به کار انداختن کلیه و تقویت ان میشود. به دلیل ادرار زیاد، بدن و عضلات دچار کم آبی می شود ضمن اینکه ویتامینها و املاح بسیاری همچون ویتامین سی، کلسیم، پتاسیم، زینک، منیزیم و .. از بدن خارج می گردد. مصرف الکل موجب اختلال در سیستم عصبی ، نوعی بی خیالی ، عدم پاسخگوئی مناسب به تحریکات خارجی می شود. الکل تاثیر بعضی داروها را کم میکند و با بعضی داروها تداخل دارد و موجب مرگ می شود. 80% الکل در روده کوچک جذب می گردد و واکنش بانوان به مصرف الکل بیشتر از آقایان می باشد.
  • با نوشیدن الکل قند خون افزایش می یابد عکس العمل بدن ترشح انسولین است. انسولین با اثر بر سلول‌های کبدباعث می‌شود این سلول‌ها با گرفتن قند از خون و ذخیرهٔ آن به صورت گلیکوژن,قند خون را کاهش دهند و با تجمع گلیکوژن در سلول‌های ماهیچه ای به عنوان یک منبع سوخت ,انرژی دریافتی بدن را افزایش دهد. همچنین با اثر بر بافتهای چربی ، استفاده از چربی به عنوان منبع سوخت را متوقف می‌کند. در صورت نبود یا کمبود انسولین در خون، بدن از چربی به عنوان منبع سوخت استفاده می‌کند. انسولین به عنوان مرکز کنترل متابولیسم بدن عمل می‌کند.بعد از گذشت 2 الی 4 ساعت بعد از ترشح انسولین , قند خون بشدت  افت میکند که موجب احساس گرسنگی شدید در فرد میشود و خوردن غذا این شرایط را بدتر نیز میکند.
  • اگر میزان الکل خون از % 0.45 فراتر رود , آزادسازی قند توسط کبد متوقف میشود و ساعتها بعد از نرمال شدن میزان آن نیز این روند ادامه دارد.
  • عموما نوشیدن الکل به همراه نوشابه های قندی, آبمیوه های صنعتی یا ساختن کوکتل های طعمدار میباشد که این ترکیبات میزان کالری وحشتناکی دارند و اگر به  همراه خوردنیهای نمکی همچون چیپس و پفک وخیارشور … استفاده شود موجب تشنگی و گرفتار شدن در دور تسلسل میشود .

 

                             میزان کالری نوشیدنیهای الکلی در 100 گرم

 

نوع مشروب میزان کالری درصد الکل
آبجو 45 5%
بیلیز 327 17%
جین 225 40%
رام 225 40%
شامپاین 80 12.5%
شراب سفید 75 11.5%
شراب قرمز 85 12.5%
لیکور 270 14%
ودکا 225 40%
ویسکی 245 40%

منبع : http://www.hcgiran.com